PRZYZAKŁADOWA WYSTAWA

Zapraszamy Państwa do Galerii – Przyzakładowej Wystawy „Nostalgie Style” Wystawa wzięła swój początek z chęci ukazania swoich możliwości rzemieślniczych oraz uwidocznienia wariantów odrestaurowywania i odświeżania mebli oraz wskazania różnic miedzy nimi.

 

Możemy tu znaleźć przykłady stylu Secesji, Art Deco po modernizm. Jest tu tez miejsce na ciekawe eksponaty z innych epok, charakterystyczne dla swojego stylu, jak choćby Biedermeier.
W Galerii będzie można znaleźć zarówno odrestaurowane przez nas eksponaty w standardzie „do użytkowania od ręki” i „do renowacji”.

 

Piękny odrestaurowany stary mebel, czasami wyjątkowo prosty, czasami wyjątkowo bogaty w nowoczesnym minimalistycznym wnętrzu – wielu młodych Klientów wybiera takie rozwiązanie. Pomagamy im spełnić ich marzenia.

 

Poniżej będziemy przedstawiać proces renowacji przykładowych mebli i przedmiotów, które będą próbką możliwości „Pracowni Nostalgie”. Wspaniale jest zawiesić oko na gotowym obiekcie pożądania, ale ile dopełnienia czerpiemy z przyjemności uczestniczenia w jego metamorfozie z brzydkiego kaczątka. Z kolej czasami zabrakłoby nam wiary, że ten rupieć, próchno, stół z powyłamywanymi nogami, dezel, pożywka dla korników, chwiejąca się stara szafa wyrzucona na śmietnik i zapomniane łóżko ze strychu u Babci, w rękach stolarza artysty i jego czeladnika może zamienić się w najlepszego Gościa Naszych wnętrz i Naszego niezastąpionego kompana podróży. 

 

 

  • Ciekawe jak będzie wyglądała ta toaletka po uzupełnieniu gdzieniegdzie fornirów, totalnym odczyszczeniu.
    Brzoza przecież musi być bardzo jasna.
  • Dla jednego to kupa drewnianego złomu. Dla drugiego wyzwanie.
    Dla zleceniodawcy pamiątka po dziadku. Jedyna.
  • A oto przykład co odrobina wściekłej farby i potrzeba tworzenia oraz odrobina szaleństwa może zrobić ze skromnego, ale pełnego wdzięku stoliczka. Spróbujmy przywrócić mu dawną świetność

  • Stare podwójne drzwi przywiezione przez Właściciela drewniaka, „Świdermajera”, jakich na szczęście jeszcze sporo na linii Otwockiej. Ich dom niestety już nie istnieje, ani ganek do którego broniły dostępu. Pozostał jednak ich właściciel, który znajdzie dla nich miejsce w jego nowym betonowym domu.

Zapraszamy.